Ve spolupráci s odborníky jsme pro Vás připravili informační kampaň, jejíž cílem je odpovědět Vám na nejčastější otázky spojené s problémem zvaným celulitida.

Jaký je rozdíl mezi klinickou a domácí léčbou celulitidy?

Jistě si kladete otázku, jak se zbavit celulitidy v domácím prostředí. Obecně lze říci, že klinickou léčbu celulitidy by v ideálním případě měla doplňovat péče domácí. Domácí péče by měla být zaměřena na odstranění některých příčin vzniku celulitidy a udržení na klinice dosažených výsledků. Jelikož je téměř vždy jednou z vnějších příčin vzniku celulitidy životospráva, má význam dodržovat zdravý životní styl, mít dostatek pohybu, spánku a odpočinku. Mimo to je možné aplikovat skořicové a anticelulitidní směsi, které vám doporučí odborník, masírovat problematické lokality (cca 3x týdně, ideálně denně). Vhodné je střídat vlažnou a horkou sprchu a problematické lokality kartáčovat do mírného zrudnutí. Tímto docílíme zlepšeného prokrvení, okysličení a zrychlení metabolismu tkáně. Doporučeno je také užívat čajové směsi na podporu lymfatického systému, který má na vznik celulitidy poměrně velký vliv. Uvedené metody domácí péče fungují také jako prevence vzniku celulitidy. Absolvujete-li kvalitní a komplexní ošetření na klinice, odborník by vám měl vždy předat informace o domácí péči a vhodných postupech tak, aby výsledek přetrval co nejdéle a nebyly nutné další zbytečné investice.

Lze doma docílit dobrých výsledků, aniž bych k odstranění celulitidy vyhledala odbornou pomoc? Ve většině případů je to bohužel velmi komplikované, při celulitidě 3. stupně již téměř nemožné. V domácí péči lze vzniku celulitidy předcházet, ovšem odstranění (léčba) již vyžaduje řadu odborných znalostí, léčebných prostředků, přístrojového vybavení atd. Řada klientů, kteří vyhledají mou pomoc, má s domácí péčí bohaté zkušenosti a velmi často se shodneme na tom, že postupy, které aplikovali, byly zbytečně drahé a neefektivní. Velmi často se také setkávám s klienty, kteří absolvovali dílčí metody v kosmetickém salonu, kam dlouhé měsíce docházeli. Výsledek byl ovšem jen krátkodobý. Zde je zapotřebí opět zdůraznit, že odstranění a léčba celulitidy vyžaduje komplexní přístup a znalosti nejen o celulitidě, ale i z oblasti fyziologie, metabolismu a jiné specifické zdravotnické znalosti. Ty velmi často kosmetičkám či masérkám chybí. Potom sice absolvujete např. 20 lymfodrenáží, ale výsledek bude jen slabý, protože zlepšení drenáže lymfatické tekutiny v pokročilém stupni celulitidy nestačí. V řadě situací je vhodné, když v daném salonu působí alespoň externě lékař, který je schopen kosmetičce či masérce pomoci. Lékařský dohled má nyní bohužel jen hrstka salonů. Lékař KAMASlim & Young Clinic (kliniky, kde pracuji) dokáže navrhnout vhodné postupy také pro léčbu a odstranění celulitidy 4. stupně, tedy ve stádiu, které již kosmetička či masérka z důvodu bezpečnosti pro klienta nesmí ošetřovat.

Mohlo by Vás zajímat: