Ve spolupráci s odborníky jsme pro Vás připravili informační kampaň, jejíž cílem je odpovědět Vám na nejčastější otázky spojené s problémem zvaným celulitida.

Co je celulitida a jak na ní?

K tomu, abychom pochopili, jak se zbavit celulitidy, je vhodné znát souvislosti jejího vzniku. Celulitida je postižení, které vzniká u většiny žen, výjimkou nejsou ani muži. Projevem jsou nerovnosti pokožky, nedostatečné prokrvení nebo nedostatečná lymfatická drenáž v postižené lokalitě. Nejčastěji postiženými lokalitami jsou stehna a hýždě.

Dle závažnosti se celulitida řadí do 4 stupňů postižení. Při lehkém postižení 1. stupně je celulitida patrná pouze při stlačení tkáně (tzv. štípacím testu). Celulitida 2. stupně se projevuje zejména ve stoje nebo při sezení. Vleže nerovnosti mizí. Celulitida 3. stupně se projevuje hrbolky a nerovnostmi kůže jak ve stoje tak i vleže. Nerovnosti jsou obecně hlubší, kůže je chladná a bolestivá. Celulitida 4. stupně je všeobecně vnímána jako onemocnění, které se projevuje zbytnělou, tuhou a napjatou kůží s výraznými nerovnostmi patrnými ve všech polohách těla, kůže je bolestivá a stav je obvykle spojen s dalšími zdravotními komplikacemi. Celulitida tohoto stupně by měla být řešena lékařem!

Mohlo by Vás zajímat: